Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

KsiążkiUzależnienia

Książki o uzależnieniach, które powinieneś przeczytać

Rate this post

Zanim skierujemy nasze kroki do specjalisty bądź zdecydujemy się na terapię dla uzależnionych czy na mitingi AA najpierw pomocy dla nas i naszych bliskich zniewolonych uzależnieniem od alkoholu, czy innych używek szukamy w Internecie oraz zasięgamy informacji w różnego rodzaju literaturze. Jak widać w ofercie księgarni wybór fachowej literatury na temat uzależnienia jest całkiem spory. Niejednokrotnie informacji o dobrych książkach na temat uzależnienia szukamy na forach, blogach czy też bezpośrednio na stronach oficjalnej wspólnoty AA, czy NA w zależności od rodzaju uzależnienia. A nie jest ich mało, okazuje się, że uzależnionym możemy być od wielu rzeczy, substancji czy kompulsywnych zachowań. Częstokroć od kilku jednocześnie.

Książki o uzależnieniach – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-uzaleznieniach/

Informacji na temat uzależnień nie brakuje, w Internecie jest ich całkiem sporo. Dla chcącego nic trudnego, jeśli ktoś pragnie szukać pomocy to wcześniej czy później ją znajdzie. Najpierw jednak, zanim trafi do ośrodka, który pomoże mu ten problem rozwiązać, często szuka jej w literaturze. Niektóre pozycje wydają się dosłownie szkodliwe, serwując wiedzę szczątkową, często nieaktualną lub wspierającą niezdrowe mechanizmy.

Pragniemy polecić kilka ciekawych tytułów, na które warto zwrócić uwagę. Są to książki niezbędne dla osób uzależnionych i ich rodzin. Porządek prezentowanych książek jest zupełnie przypadkowa, nie traktujcie ich jako ranking od najlepszych pozycji, wszystkie zaprezentowane pozycje są godne polecenia i każda zasługuje na uwagę, szczególnie w dziedzinie uzależnień i walki z nim.

To będzie dobry wybór, jeśli chodzi o książki związane z tym tematem, których jak już wspomniano dostępnych jest całe mnóstwo. Odnajdziemy w księgarniach zarówno pozycje specjalistyczne w zakresie uzależnień, jak i osób pracujących w zakładach uzależnień czy punkt widzenia samych uzależnionych. Obfitość ta najpełniej ukazuje bezmiar problemu, jak i to jak różna jest perspektywa postrzegania uzależnienia. Zachęcamy do zapoznania się z prezentowanymi tytułami.

Ewa Woydyłło „Rak duszy. O alkoholizmie” – to bez wątpienia przewodnik wiedzy o uzależnieniach znanej i doświadczonej terapeutki, znanej w kręgach psycholog zajmującej się leczeniem uzależnień w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W zrozumiały i przystępny sposób prezentuje temat alkoholizmu, czym jest ta choroba, jak z nią żyć jak z nim i walczyć przy pomocy ruchu AA oraz jak żyć z uzależnionym. Dzięki lekturze tej książki uda nam się również lepiej zrozumieć co dzieje się z osobą uzależnioną, co nią kieruje i dlaczego.

J. Reisch-Klose, E. Głowacz „Alkoholik, instrukcja obsługi” – to książka dla kobiet współuzależnionych, wyjaśniająca jak żyć z alkoholikiem, jakich błędów nie popełniać by nie podtrzymywać jego uzależnienia. W książce znajdziemy przykłady rozwiązań, które pokazują jak wybrnąć z trudnych sytuacji, wyjaśnia jak postępować w trudnych związkach i relacjach, jak funkcjonować, aby zminimalizować cierpienie. Książka ta nie zastępuje terapii. Ma ona zachęcać do jej podjęcia. Zarówno osobę uzależnioną, jak i członków jej rodziny.AquariusJak zrobiłem z piekła raj” – opowieść młodego człowieka, który już w wieku 16 lat sięgnął po alkohol i… stał się jego niewolnikiem. To doskonała książka, z której dowiesz się, jak walczyć z nałogiem alkoholizmu. Jak małymi kroczkami znów stanąć na nogi i odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Co robić, by do nałogu nie powrócić.

– Monika Jagodzińska „Uzależniony. Droga do wolności” – Celem książki jest wskazanie, jak działa mechanizm uzależnienia, co się dzieje z człowiekiem uwikłanym w nałogi i jak wygląda leczenie. Autorka przedstawia w niej autentyczną osobę, która przeszła przez piekło związane z uzależnieniem, książka ma autentyczny przekaz. Książka jest doskonałą lekturą dla wszystkich, którzy otarli się o uzależnienie, dla tych którzy nie zdają sobie sprawy, jak niebezpieczne są używki i bagatelizują sobie późniejsze skutki uzależnienia. To szczególne kompendium wiedzy dla rodzin osób uzależnionych.

Forcehimes Alyssa A., Miller William R., Allen Zweben „Terapia uzależnień Podręcznik dla profesjonalistów” – doskonały przewodnik po dziedzinie uzależnień, napisany między innymi przez twórcę dialogu motywującego, jednej z najbardziej przydatnych innowacji w pracy z pacjentami, którzy borykają się z problemami związanymi z zachowaniami nałogowymi. Przejrzyście napisany, podręcznik pogłębia wiedzę, rozwija umiejętności i kształtuje postawy adeptów i mistrzów w terapii uzależnień. Bardziej doświadczeni terapeuci również znajdą w tej książce wiele cennych informacji i spostrzeżeń.

– Gregor Kocot „Przez piekło do wolności. Historia Polaka w Niemczech. Tom I” – trudne doświadczenia z alkoholem i zdeterminowana walka o uwolnienie się z nałogu. Doskonała pozycja będąca opowieścią o siłach rządzących człowiekiem, zarówno tych dobrych, jak i tych złych. Przemawia nie tylko do tych, którzy odnaleźli swoje dobro i ukojenie w Bogu, ale do wszystkich, którzy wypaczyli wiarę chrześcijańską i potrzebują odrodzenia. Do osób, które wątpią lub brakuje im nadziei i siły, aby w Niego uwierzyć.

Klasyką w tej dziedzinie będzie całkiem spora pozycji Ewy Woydyłło oraz Wiktora Osiatyńskiego, ośmielimy się dodać, że w zasadzie każdą książkę ich autorstwa na temat uzależnienia należałoby przeczytać.
Comment here