Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiEmocjePsychoterapia

Depresja i Stressssssss

Współczesny świat pędzi. Pęd życia sprawia, że zaczynamy tracić kontrolę nad swoim życiem i zdrowiem.

Stresss……..

4.5/5 - (8 votes)

Poprzez szybki tryb życia zaczynają pojawiać się różne dolegliwości, których głównym sprawcą jest stres. Poza nielicznymi wyjątkami, czyli osobami posiadającymi odpowiednie cechy charakteru większość z nas nie potrafi zapanować nad stresem. Poprzez to najczęściej zapadamy w depresję.

Nie potrafimy uporać się ze stresem, nie potrafimy zapanować nad emocjami, nie potrafimy spokojnie żyć i wypoczywać. Współczesny człowiek denerwuje się nawet wtedy, gdy odpoczywa. Czyli nic nie jest w stanie przynieść mu ulgi. Poza oczywiście niektórymi wyjątkami. Gdyż są takie osoby, które nie stresują się niczym. Po prostu jest im wszystko jedno, jakkolwiek życie się toczy. I takie osoby potrafią zapanować nad swoim zdrowiem psychicznym. Lecz, takich osób jest niewiele.

Leki na układ nerwowy – SPRAWDŹ

Niewielka ilość stresu jest potrzebna w życiu człowieka, lecz z podkreśleniem słowa niewielka ilość. Czyli taka, która potrafi zmobilizować do działania, która podnosi poziom adrenaliny i dzięki niej jesteśmy odważniejsi, itd. Lecz duża ilość stresu zabija nasz organizm. Cierpi na tym zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Odbija się to na naszej głowie, którą atakuje w takim przypadku najczęściej depresja.

Stajemy się przemęczeni, wypalamy się i przestajemy widzieć sens dalszego naszego działania. W konsekwencji czego dopada nas impas, smutek, przygnębienie, tracimy bezpowrotnie resztki dobrego humoru i samopoczucia. Zaczyna nam szwankować pamięć, nie możemy się skoncentrować, cierpimy na bezsenność lub dopada nas nieustanna senność. A także tracimy apetyt lub zajadamy stres nabywając niepotrzebnych kilogramów.

W dalszej kolejności analizując swoje położenie dochodzimy do wniosku, że to i tamto, a na końcu wszystko zaczyna nas przerastać. Zamykamy się w domu, odcinamy od znajomych, zaczynamy popłakiwać nad swoim losem, a świat jawi nam się wyłącznie w ciemnych barwach. 

Czytanie zmniejsza poziom stresu – http://www.rynekszkolen.pl/czytanie-zmniejsza-poziom-stresu.html

Przestajemy wierzyć w siebie, wpadamy w czarną dziurę, z której myślimy, że nie ma wyjścia. W dalszej kolejności przy ciężkiej depresji zaczynają pojawiać się myśli samobójcze, gdyż ból emocjonalny zaczyna nas dobijać. A nierzadko na wskutek bezsenności pojawiają się majaczenia. Organizm nie jest zregenerowany, bo jest niewyspany i dlatego nasz umysł zaczyna płatać nam figle. Co odbieramy w swojej depresji, jako coś bardzo poważnego i przesądzającego o wszystkim.

 

Depresja nie obwieszcza końca świata

Lecz nie jest to wcale realny koniec świata. Ten koniec świata jest tylko w naszym umyśle. W takiej sytuacji trzeba, jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarza psychiatry – zobacz na http://www.ekliniki.pl/centra-gabinety/typ_psychiatria. Dostęp do takich specjalistów jest bardzo szeroki. Informację można pozyskać poprzez media lub wywiad u lekarza pierwszego kontaktu.

Współczesna medycyna dysponuje skutecznymi antydepresantami, które w przeciągu dwóch, trzech tygodni potrafią zamienić nasze pesymistyczne myślenie na optymistyczne. Trzeba tylko chcieć się ratować i nie obawiać się psychiatry. Logicznym się wydaje być, że gdy boli nas dusza szukamy pomocy u osoby duchownej. Gdy cierpimy na chorobę związaną z naszym ciałem, to poszukujemy specjalisty, np. stomatologa, ortopedy, czy kardiologa. Gdy dokucza nam nasza psychika normalnym działaniem jest to, iż zaczynamy poszukiwać specjalisty od umysłu, czyli lekarza psychiatry.

Lektura dla osób, które pragną przeniknąć do świata osoby cierpiącej na depresję oraz poznać mechanizmy jej działania. 

 
Comments (7)

  1. […] z hazardem mają zwiększone prawdopodobieństwo, że towarzyszą im choroby psychiczne, takie jak depresja i lęk lub inne istniejące wcześniej problemy. Zaburzenia związane z używaniem substancji i hazardem […]

  2. […] Czy to smutek czy depresja? […]

  3. […] osobowości typu Borderline, ale może również wystąpić w przypadku takich problemów, jak depresja, lęk, żal lub […]

  4. […] wskazują, że halucynogen ketamina może być szybko działającym i wysoce skutecznym lekiem na depresję. Trwają testy mające na celu określenie długoterminowej skuteczności ketaminy w leczeniu […]

  5. […] Depresja i emocje […]

  6. […] masz bezpośredni kontakt z osobą z depresją, na przykład jest nią partner lub inny członek rodziny, możesz […]

Comment here